NASZA PROPOZYCJA

Oferujemy:

– aluminiowe bramy przesuwne
– aluminiowe bramy dwuskrzydłowe
– bramy przesuwne bez ogona
– furtki aluminiowe
– przęsła aluminiowe
– aluminiowe balustrady zewnętrzne
– słupki aluminiowe
– aluminiowe skrzynie na śmieci

1

MALOWANIE PROSZKOWE WG TECHNOLOGII QUALICOAT 15 lat gwarancji na powłokę Wszystkie elementy malowane są proszkowo zgodnie z normami Qualicoat. Do wyboru pełna paleta RAL oraz kolory specjalne, np. drewnopodobne. 

 

Wszystkie elementy wykonujemy pod wymiar, co do milimetra, co daje gwarancję idealnego wpasowania się w istniejące elementy (murki, słupki, podmurówki czy balkony). Istnieje możliwość wykonania ogrodzenia w dowolnym miejscu w Polsce, ale realizujemy tez wiele projektów za granicą.

WZORY OGRODZEŃ ALUMINIOWYCH

TRENTO

Aluminiowe ogrodzenie lamelowe. Żaluzja aluminiowa zapewnia prywatność i estetyczne wykończenie ogrodu. Dwa wzory lameli (z przetłoczeniem lub gładka) to dodatkowa możliwość dostosowania wyglądu ogrodzenia do swoich potrzeb.

PLISSEE

Aluminiowe ogrodzenie lamelowe. Może być wykonane w wersji gdzie żaluzje zachodzą na siebie lub z prześwitem.

LINEA

Nowoczesne i bardzo eleganckie ogrodzenie poziome. Profile 30×40 mm położone są płasko, w odstępach 20 mm, co daje ciekawy efekt głębi. Przęsła ogrodzenia Linea mocowane są do słupków aluminiowych tak, że przykrywają je od zewnątrz, dzięki czemu uzyskuje się podobny efekt jak na elewacji.

LINEA S

Model podobny do Linei, ale z profilami 40×19 mm. Nieco tańszy, bo profile nie są położone na płasko, a bardziej standardowo, jak deski. Jednak i w tym modelu profile poziome przykrywają słupki i ramy furtek i bram, tworząc ciekawą płaszczyznę ogrodzenia lub balustrady.

NOUVAU

Klasyczny, popularny model ogrodzenia, w odróżnieniu od wielu często spotykanych rozwiązań stalowych lekki, bo aluminiowy i skręcany, a nie spawany, dzięki czemu najmniejsze szczegóły są wykończone bardzo estetycznie, bez grubych spawów, a prześwit pomiędzy profilami można wybrać dowolny (nawet 0). Najładniej wygląda z niedużym prześwitem 2-3 cm, chociaż standardowy prześwit według GUARDI to 4 cm.

TRIEST

Uniwersalny model ogrodzenia poziomego, który sprawdzi się zarówno jako wykończenie domu nowoczesnego jak i tradycyjnego. Do wyboru profile o szerokości 120, 150 lub 200 mm. Prześwit w modelu ogrodzenia Triest jest dowolny. Jeśli interesuje Państwa takie ogrodzenie, najlepiej zwrócić się do nas jeszcze na etapie projektu, tak żeby uzyskać zamierzony efekt przy stosunkowo szerokich profilach Triest.

SIENA

Ażurowe ogrodzenie z pionowych profili aluminiowych 25×19 mm. Standardowy odstęp pomiędzy profilami wynosi 100 mm. Jest to najbardziej ekonomiczny model ogrodzenia aluminiowego GUARDI, jednocześnie jeden z najbardziej unowersalnych. Pasuje i do nowoczesnej i do tradycyjnej architektury. Doskonały również jako wypełnienie długich bram przemysłowych.

TOSKANA

Model ogrodzenia zbliżony do Sieny, ale bardziej urozmaicony. Poziome odcięcie oraz szereg opcjonalnych dodatków nawiązują do stylu Art Deco. Toskana doskonale sprawdzi się jako balustrada aluminiowa. Ten wzór w wersji białej to najczęstszy wybór naszych klientów ze Skandynawii.

LOOS

Ozdobny model balustrady inspirowany tradycyjnymi wzorami Austriackimi.

Ogrodzenie z wypełnieniem z aluminiowej blachy perforowanej. Standardowy wzór to otwory okrągłe o średnicy 10 mm, w rozstawie 15 mm (w skrócie Rv 10-15). Istnieje możliwość wyboru innych perforacji, w różnych kształtach i wielkościach (kwadraty, romby, prostokąty, fale, peroforacje ozdobne)

Aby uzyskać więcej wariantów, pobierz katalog tutaj

Do przygotowania wyceny potrzebujemy przybliżonych wymiarów i ilości elementów (np. 10 mb przęseł, brama przesuwna 5 m, furtka wejściowa i 3 furtki do śmietnika) oraz informacji o wybranym modelu/stylu/inspiracji. Jeśli na tym etapie nie są jeszcze te znane elementy, zachęcamy do rozmowy telefonicznej, gdzie wspólnie ustalimy wstępne założenia.

WYCENA OGRODZENIA

W celu uzyskania wyceny elementów aluminiowych prosimy
o kontakt: tel. 668 212 393
lub mail: ogrodzenia@solida.pl

PROJEKT OGRODZENIA

Jako architekt krajobrazu z ponad 12-letnim doświadczeniem w realizowaniu projektów ogrodzeń aluminiowych oferuję Państwu bezpłatne doradztwo/konsultację Państwa pomysłu lub projektu Państwa architekta jak również w razie potrzeby projekt indywidualny. Projekt ten w przypadku zamówienia ogrodzenia jest bezpłatny. Wykonanie rysunku i dokładny pomiar pozwalają na:

– maksymalne wykorzystanie dostępnej długości działki, przestrzenie podjazdu (lokalizacja i szerokość wjazdu)
– funkcjonalnie rozmieszczenie elementów ogrodzenia
– ocenę estetyczną realizowanego projektu – optymalizację kosztów
– dobranie odpowiednich technologii (np. brama bez przeciwwagi, napęd w słupku).

Naszym celem jest zapewnienie Państwu wygodnego, fukcjonalnego i estetycznego ogrodzenia, którym będą się Państwo cieszyć przez lata.

BRAMY ALUMINIOWE PRZESUWNE BEZ PRZECIWWAGI

Za mało miejsca na przesunięcie bramy? Proponujemy austriacki system do bram bez ogona GUARDI. Ukryty w szynie jezdnej teleskop pełni funkcję podpory dla otwierającej i zamykającej się bramy. Rozwiązanie to powoduje, że „ogon” bramy przesuwnej ma jedynie 60-100 cm (w zależności od wielkości bramy). Daje to oszczędność nawet 90 cm, co pozwala np. umiejscowić bramę bliżej furtki lub uzyskanie maksymalnej szerokości wjazdu i uniknięcie zastosowania bramy dwuskrzydłowej, która na małym podjeździe się nie sprawdzi.

Brama z systemem teleskopowym atec, jak większość bram przesuwnych, jest samonośna, tzn. przesuwa się ponad podjazdem

NAPĘD W SŁUPKU

Do bram aluminiowych poza tradycyjną automatyką proponujemy napędy w słupku niemieckiej marki Belfox. Silnik ukryty jest w aluminiowym słupie, malowanym proszkowo w fabryce na kolor bramy.